معرفی کتاب خودت باش دختر

امروز میخوام درباره ی کتابی براتون بنویسم که در دو هفته ی اخیر موفق به خوندنش شدم و پیش خودم حس کردم که واقعا نیازه که این کتاب و به همه کسایی که میشناسم به خصوص خانم ها معرفی کنم.

کتاب خودت باش دختر که در چاپ های جدید اسمش به صورتت را بشور دختر تغییر پیدا کرده.

این کتاب توسط انتشارات کتاب کوله پشتی در دویست و سی و دو صفحه به چاپ رسیده و الان که دارم این مطلب و براتون آماده می کنم چاپ یازدهم این کتاب در دسترس عموم قرار گرفته.

نویسنده ی این کتاب خانم ریچل هالیس هستن که سعی کرده در کتاب “خودت باش دختر” شخصیت و خاطرات خودشو از زندگی به عنوان یک زن، مادر، کارآفرین، نویسنده، و ورزشکار برای خواننده تعریف و توصیف کنه.

ترجمه ی این کتاب توسط خانم هدیه جامعی برای استفاده فارسی زبانان صورت گرفته که واقعا هم ترجمه ی خوب و روانی در اختیار عمومه.

جا داره به این مساله هم اشاره کنم که این کتاب پرفروش ترین کتابهای آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 به حساب میاد.

خب بهتره بریم سر اصل مطلب و نیم نگاهی داشته باشیم به بخش هایی از این کتاب جذاب و لذت بخش.

البته قبل از شروع این نکته رو اضافه میکنم که شما برای خرید آنلاین این کتاب می تونید همین الان روی لینک خرید کتاب کلیک کنید.

خرید آنلاین کتاب خودت باش دختر

 

کتاب خودت باش دختر در بیست فصل اتفاقاتی که برای ریچل هالیس در طول مسیر زندگی رخ داده را روایت می کند.

اتفاقاتی که از هرکدوم به عنوان یک دروغ یاد شده و در ماهیت کلی کتاب به این اصل اشاره شده که ما برای اینکه بتونیم در مسیر موفقیت خودمون پیش بریم باید دست از باور کردن این دروغ ها برداریم و ذهنیت های غلط و از خودمون دور کنیم.

در انتهای هر فصل دو الی پنج راهکار برای کسانی که درگیر همچین مسائلی باشن نوشته شده که میتونن از اونا استفاده کنن ولی پیشنهاد من به شخصه اینه که باید این مساله هم در نظر داشته باشیم که خیلی از اتفاقات و داستان هایی که توی این کتاب برای شما اومده ممکنه منحصرا مربوط به جامعه ی مخاطب اول یعنی جوامع غربی و فرهنگ خاص خودشون باشه و شاید شیوه ی درست مطالعه این کتاب بررسی و ایجاد تعادل در مفاهیم مربوط باشه.

 

 

فصل اول: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد

در فصل اول این کتاب که با عنوان: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد شروع میشه نویسنده سعی کرده درباره یکی از عمده دروغ هایی که تمام ما به خودمون میگیم بنویسه و به این مطلب اشاره کنه که ما چطور سعی می کنیم با فراموش کردن مسائل اصلی و رسیدن به چیزهایی که خوشحالمون میکنه مشکل اصلی و فراموش کنیم و مشکلات خودمون و مخفی کنیم شاید یکی از تاثیر گذارترین مطالبی که توی این فصل به اون اشاره میشه اینه که ما باید این فرضیه رو فراموش کنیم که زنده بودن با زندگی کردن معنی یکسانی داره و سعی کنیم در طول عمر خودمون بیشتر زندگی کنیم.

در انتهای این فصل هم همونطور که خدمتتون گفتم سه راهکار برای خواننده ها ارائه شده که میشه به تیتر این راهکارها اشاره کنیم مثل اینکه خودمون و با دیگران قیاس نکنیم، اطرافمون و از انرژی مثبت پر کنیم و اینکه چیزهایی که خوشحالتون میکنه رو مشخص کنید و همون کارها رو انجام بدید.

فصل دوم: از فردا شروع میکنم

فصل دوم این کتاب تحت عنوان از فردا شروع میکنم همون بخشی از کتاب بود که روی من به شخصه به سرعت اثر گذاشت و باعث شد بعد از بیست و هشت سال از همون لحظه ای که این فصل و خوندم نوشابه رو بزارم کنار.

این فصل به این مساله اشاره داره که اگر چیزی تو زندگیتون هست که باید ترک شه یا چیزی هست که باید شروع بشه فردا دیره و بهتره از همین الان اون کارو انجام بدید چون ما معمولا کارهایی و که به فردا میندازیم انجام نمیدیم و فقط به خودمون این دروغ و میگیم که از فردا شروع می کنم.

راهکارهایی که در انتهای این فصل اومده، همونطور که گفتم خودم از یکیشون استفاده کردم این بود که با یک هدف کوچیک شروع کنیم که برای من ترک نوشابه بود، نکته دوم اینه که حواسمون به قول هایی که به خودمون میدیم باشه و نکته ی آخر که شاید مهمترین آموزه ی این کتاب باشه اینه که با خودمون رو راست باشیم و خودمون و گول نزنیم.

فصل سوم: من به اندازه کافی خوب نیستم

فصل سوم و دروغی به نام اینکه: من به اندازه کافی خوب نیستم که شاید براتون جالب باشه بدونید من تقریبا ده سالیه که با این دروغ دست به گریبانم و این دروغ و توی کار به خودم گفتم و همین دروغ منو به یک معتاد کار بدل کرد.

توی این دروغ شما برای اینکه فکر میکنید به اندازه ی کافی تو کاری که دارید انجام میدید خوب نیستید سعی میکنید این ضعف و از طرق مختلفی جبران کنید و گاهی این راه ها به زندگی و روح و روان شما آسیب جدی وارد میکنه و شاید برای همینه که در بخش راهکارهای این فصل اولین پیشنهاد نویسنده به شما اینه که به جلسات روان درمانی مراجعه کنید و در گام بعدی دنبال لذت و خوشی بگردید و لیست اولویت های خودتون و بازنویسی کنید و امیدوار باشید که باور کنید شما اونقدر که باید خوب هستید که برای اثبات این مساله نیازی به اثبات خودتون به دیگران نداشته باشید.

امیدوارم تا این جای کار خسته نشده باشید چون تازه میخوایم بریم سراغ فصل چهارم این کتاب فصلی که به دروغی به اسم من از تو بهترم رسیده.

فصل چهارم: من از تو بهترم

توی این فصل نویسنده این موضوع رو با بیان خاطره ای از دوران تحصیل خودش اثبات کرده که ما هروقت توی چیزی ضعف داشته باشیم سعی می کنیم با تمسخر اون موضوع توی دیگران وانمود به نبود این ضعف توی خودمون بکنیم و نشون بدیم که ما این کار و انجام ندادیم و یا نمیدیم در حالی که فقط خودمون میدونیم داریم به خودمون دروغ میگیم.

راهکارهایی که برای همچین موضوعی در فصل چهارم به مخاطب پیشنهاد شده میتونه برای خیلی از ماها کاربردی باشه و بهتره از اونا استفاده کنیم چون بروز همچین رفتاری از سمت ما در خیلی مواقع میتونه برای شخص مقابل تبدیل به آزار بشه و از جنبه ی یک شوخی خارج بشه و شاید آسیب های جبران ناپذیری و به اون فرد وارد کنه، یکی از موثرترین این راهکارها ایجاد ارتباط با دوستانیه که اهل قضاوت نباشن و اینکه بتونیم با قضاوت کردن هم برخورد کنیم ولی شاید یکی از بزرگترین و ارزشمندترین کارهایی که باید انجام بدیم اینه که بر روی خودمون کنترل داشته باشیم و تن به ساده قضاوت کردن ندیم.

فصل پنجم: دوست داشتن او برای من بس است

این فصل درباره ی مشکلی صحبت میکنه که محدود به جنسیت خاصی نیست و شاید همه ما با این رفتار دست به گریبان هستیم و این دروغ چیزی نیست جز اینکه دوست داشتن او برای من کافیه.

در اکثر مواقع این موقعیت در شرایط احساسی ایجاد میشه جایی که ما برای گول زدن خودمون و رابطه ای که شاید به انتهای خودش رسیده شروع به گفتن این دروغ به خودمون می کنیم تا التیامی بر یک زخم احساسی باشه ولی این التیام چیزی نیست جز نمکی که سوزشش بعدها سراغ ما میاد.

نویسنده در این فصل خیلی آگاهانه به سه راهکار اشاره میکنه که کاربردی ترین این راه ها استفاده از مشاوره ی درست در حل مشکله و در کنار این مساله داشتن تسلط بر رفتار احساسی میتونه یک راهکار تمام عیار در جهت حل این مشکل باشه.

 

در این متن سعی کردم بخش هایی از کتاب خودت باش دختر که به تازگی به صورتت را بشور دختر تغییر نام پیدا کرده برای دوستانی که علاقه مند به مطالعه این کتاب بیارم تا بتونن بعد از مطالعه این پنج فصل انتخاب دقیق تری داشته باشن و از مطالعه این کتاب نهایت لذت و ببرن.

یادتون نره نظراتتون میتونه منو در انتخاب کتابهای بعدی بینهایت کمک کنه

برای خرید کتاب خودت باش دختر کلیک کنید

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در email
Email

4 پاسخ

  1. کتاب خودت باش دختر یکی از بهترین کتابای روانشناسی بود که امسال خوندم مرسی از معرفی کتابتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با تکمیل فرم زیر محتوای سایت رو دنبال کنید!