perbrand

باید و نباید برند سازی شخصی – قسمت آخر

سلام

به قسمت آخر موضوع جذاب پرسنال برندینگ یا همان برند سازی شخصی می رسیم امیدوارم که تا اینجا لذت برده باشید و براتون کاربردی بوده باشه .

این مطالب از ماهنامه بازاریاب بازارساز و به قلم آقای محمد رضا طاهری استخراج گردیده است .

۱٫عاشق بودن :

برای این که بتونید از خودتون و اسمتون برندی قوی بسازید باید عاشق کار و تخصص خودتون باشید اگر این حس تو وجود شما نیست پس مطمن باشید یک جای مسیر و اشتباه رفتید .

۲.غلبه بر موانع :

مثل هرکار و هر موفقیت دیگه ای ساخت یک برند شخصی هم سرشار از موانع و سختیه اگر شما کسی نیستید که بتونه به این موانع غلبه کنید پس به پیروزی و موفقیت خودتون شک کنید و این مهارت و به دست بیارید .

۳٫فن بیان :

ساخت برند شخصی ابزار و ملزومات خاص خودشو داره و شما نیاز دارید که اینم ابزار در راه رسیدن به موفقیت همراه خودتون داشته باشید فن بیان یکی از مهمترین این ابزارهاست در تقویت این مهارت به شدت کوشا باشید .

۴٫قلمرو :

قلمرو تخصص خودتون و پیدا کنید ، روی این حوزه کار کنید و خودتون و توی همین بخش تقویت کنید اگر شما نتونستید این محدوده رو داشته باشید پس مخاطب و بازار هدف خودتون و از دست خواهید داد .

۵٫کمک کردن :

از کمک کردن و دادن مشاوره های رایگان به دیگران واهمه نداشته باشید این کمک ها و همدلی ها تاثیر به سزایی در رشد برند شخصی شما خواهد داشت .

  1. گوگل :

در زمانی زندگی می کنید که برای شناخت هر چیزی از گوگل این موتور جست و جوی شگفت بهره می بریم همین الان یک تب جدید باز کن و در گوگل اسم خودت و سرچ کن ، چی میبینی ؟ اگر اسم تو با تخصصت همراه نیست پس همین الان به سراغ راه ارتباطی با یک متخصص سئو برو و روی برند شخصیت در فضای مجازی کار کن .

۷٫لینکدین :

یک شبکه اجتماعی تخصصی که فضایی مناسب برای ارتباط شما با مخاطب تخصصی خودتون به وجود آورده بهتون پیشنهاد می کنم همین الان به این شبکه اجتماعی برید یک اکانت بسازید و بعدش مقاله نیما شفیع زاده درباره ” نکات زیر پوستی درباره لینکدین برای کاربران فارسی زبان” و مطالعه کنید .

۸٫محتوا :

خب می رسیم به مهمترین بخش کار ، تولید محتوا بخشی که بدون اون شناخت شما توسط جامعه هدف تقریبا غیر ممکن میشه ، محتوایی مرتبط و تخصصی درباره حوزه ی فعالیت شما ، حتما به این بخش فکر کنید و برای رسیدن بهش فعالیت کنید .

۹٫نطق آسانسوری :

این نطق شیوه ایست برای معرفی خود به دیگران در سریع ترین زمان ممکن رو این مهارت کار کنید چون در بزتگاه های سرنوشت ساز تجاری و تخصصی به درد شما خواهد خورد .

  1. وبسایت یا وبلاگ :

برای معرفی خودتون به مخاطب هیچ جا ببهتر از یک وب سایت و یا وبلاگ نیست جایی که شما بتونید در اون خودتون و معرفی کنید و محتوای خودتون و قرار بدید و همچنین خلاصه ای از فعالیت های خودتون و به مخاطب معرفی کنید .

  1. هدف :

هدف خودتون و بشناسید ، شما چرا میخواهید تبدیل به یک برند بشید ، اهداف خودتون و مشخص کنید و برای رسیدن به این اهداف تلاش کنید .

۱۲٫یادگیری :

و در آخر یادگیری اصل اساسی و فراموش نشدنی هر پیشرف در زندگی ، تجارت و … همیشه این مساله رو به خاطر بسپارید که یادگیری شما پایانی ندارد و برای حفظ برند شخصی خودتون باید همیشه قدرت یادگیری خودتون و حفظ کنید .

خب دوستان این بحث هم به پایان رسید امیدوارم براتون کاربردی و قابل استفاده بوده باشه.

 

نوشتن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *